Fotowoltaika dla Ciebie

  • zamień rachunek za prąd na ratę za instalację PV
  • uzyskaj 5000 zł dofinansowania z programu MÓJ PRĄD
  • odlicz 17% wartości instalacji od rocznego dochodu i zapłać mniejszy podatek

Fotowoltaika | Panele Słoneczne | Energia Odnawialna

Nieustające i niemałe zresztą wzrosty ceny paliw oraz energii (w tym elektrycznej) były bezpośrednim powodem poszukiwań alternatywnych źródeł zasilania – energii odnawialnej, czy też paneli słonecznych, które w perspektywie czasu są dla użytkowników domów źródłem darmowej energii elektrycznej.

Dodatkowo nic nie wskazuje na to, by sytuacja miała ulec zmianie – wizja darmowego prądu w mieszkaniu zachęca coraz więcej posiadaczy domów do instalacji odpowiednich urządzeń i paneli słonecznych. Takie przedsięwzięcie zwraca się już po kilku latach, po których możemy cieszyć się całkowicie darmowym prądem w naszych domach.

Popyt rodzi podaż, stąd też na rynku zarówno Polskim, jak i rynkach zagranicznych coraz więcej można znaleźć firm wyspecjalizowanych w montażu instalacji fotowoltaicznych – działają one na terenie nie tylko większych miast jak Poznań, Bydgoszcz, Toruń, czy Gniezno, ale prowadzą swoje usługi również dla mieszkańców odległych miasteczek i wsi. Energia odnawialna jest w naszym życiu coraz bardziej popularna nie tylko dlatego, że jest coraz tańsza, ale przede wszystkim dlatego, że jest związana z dbałością o środowisko naturalne.

Nic więc dziwnego, że obecnie, planując budowę domu, praktycznie każdy uwzględnia w kosztach także montaż paneli słonecznych. Można rzecz więcej – projektanci domów często doradzają przyszłym posiadaczom własnego domu, jak i w którą stronę powinien zostać zwrócony dach budynku, na którym umieszczone są panele – wszystko po to, by nasza przyszła instalacja fotowoltaiczna była jak najbardziej wydajna – innymi słowy – żeby generowała dla nas jak najwięcej darmowego prądu.

Kiedy warto założyć panele fotowoltaiczne?

Zawsze warto rozważyć założenie takiej instalacji. Dzisiaj koszt tego typu urządzeń nie jest już zbyt wygórowany i na pewno warto rozważyć wzbogacenie naszego domu o instalację fotowoltaiczną. Taka inwestycja powinna zwrócić się nam po upływie około 6-10 lat (zależnie od długości kredytowania) – od tego momentu możemy cieszyć się całkowicie darmowym prądem. A perspektywa zaoszczędzenia kilku tysięcy złotych w skali roku jest naprawdę kusząca, prawda?