Rolnicy prowadzący działalność gospodarczą i rozliczający podatek VAT, mogą odliczyć instalację od podatku, co oznacza, że już na etapie zakupu jest ona tańsza o podatek VAT. Ponadto rolnicy mogą odliczyć, aż 25% wartości instalacji od podatku rolniczego, który opłacają do gminy. Istnieje szereg niskooprocentowanych kredytów czy pożyczek, jak ta będąca dostępna w ramach programu „Czyste Powietrze”, która jest w stanie skrócić czas zwrotu inwestycji w system PV. Rolnicy, którzy skorzystają z pożyczki w ramach tego programu mogą sfinansować do 100% kosztów instalacji.
Pamiętajmy, że nie możemy jednocześnie ubiegać się o dotację z 2 różnych programów oferujących dotacje bezzwrotne lub pożyczkę na preferencyjnych warunkach.
Nabór do programu „Agroenergia” ruszy dopiero w drugiej połowie 2020 i nie wiemy jeszcze na jakich, nowych, zasadach będzie on uruchomiony.
W przypadku, gdy w danym regionie preferencyjne programy nie są dostępne, w Super Moc oferujemy pełen wachlarz rozwiązań leasingowych od różnych instytucji finansowych.
Jest zatem kilka sposobów na pozyskanie dofinansowania przez rolników na instalacje fotowoltaiczne, dlatego warto wcześniej sprawdzić, jakie są dostępne w danym regionie. Prowadzone programy finansowania często dedykowane są rolnikom z danego województwa.
This website uses cookies.